צוות המעון
חוויות מהשטח

גלית שמיר, מנהלת מעון אגדת גן של התחלה חכמה במזכרת בתיה, מספרת על מסיבת פיג’מה שנערכה במעון:

ביום שישי חגגנו בכיתת בוגרים- נרקיס את התחלת פרויקט ספריית פיג’מה וחלוקת הספר הראשון ע”י מסיבת פיג’מה בכיתת הבוגרים. הילדים הגיעו לגן לבושים בפיג’מה והביאו חפץ מהבית שאליו הם מחוברים ואוהבים לישון אתו. ערכנו יחד ארוחה משפחתית משתופת, ההורים היו שותפים להכנת הארוחה ושלחו לגן: לחמניות, ירקות חתוכים, גבינות ועוד.

פרשנו בגן מחצלות ויחד ישבנו עם הילדים והקראנו את הסיפור הראשון :”איפה מתחבא הצחוק” מאת שולה מודן. עשינו פעילות בתנועה בשילוב הכרת אברי הגוף- לפי הסיפור.

מטרת המסיבה הייתה לחוות יחד עם הילד את הטקס לפני השינה בבית- מקלחת, לבישת פיג’מה, ארוחת ערב והקראת הסיפור לפני השינה.

בסוף היום כל ילד קיבל תיקיה אישית ששמו מתנוסס עליה, ובה הספר הראשון. הייתה לילדים חוויה מיוחדת ונהדרת.


כרמית ענתבי – מנהלת מעון נעמת סטודיו בגבעתיים מספרת על פתיחת הספרייה במעון:

ספרית פיג’מה מופעלת במעוננו זו השנה השנייה ואנחנו מברכות על הפרויקט. פתחנו השנה את שנת “ספריית פיג’מה” בחיפוש אחר הספרייה בכיתה,

הילדים “חיפשו” את המקום תוך כדי שאלות מכוונות שלנו כגון : מה  זה ספריה? מה מכילה הספרייה? וכו’ …

מצאנו ואיתרנו את הספרייה ,הילדים “ניקו” והכינו את הספרייה לקראת קבלת הספר החדש. הסברנו לילדים שיש ספרים שהם “לתינוקות” ויש ספרים שהם

לגיל שלהם. מבעוד מועד “שתלנו” ספרי תינוקות בספריה, והילדים היו צריכים לאתר אותם. לאחר מכן קבוצה קבוצה הלכה בליווי מחנכת לכיתת התינוקות והילדים מסרו לתינוקות את הספרים.

לאחר שהילדים למדו היכן הספרייה , מי כותב את הספר, מי מצייר את הציורים בתוך הספר, מהי כריכה ? וכו’, כל ילד קיבל תיק ספר וקישט את תיק הספר.

כשהספר החדש הגיע קיבלנו אותו בחגיגה גדולה, עם שירים וריקודים. הספר “איפה התחבא הצחוק” התקבל בצחוקים רבים , בדגדוגים  ובאהבה גדולה הן מהילדים והן מהצוות.