אודות
מהי תוכנית ספריית פיג׳מה לקטנטנים?

ספריית פיג’מה לקטנטנים® נוסדה בשנת תשע”ו (2015) ומשתתפים בה ילדים בגילאי 3-2 במעונות יום ברחבי הארץ. מטרת התוכנית לעודד אהבת הספר והקריאה בחיק המשפחה ובמעון כבר בגיל צעיר במסגרת התוכנית מקבלים כל ילדה וילד המשתתפים בתוכנית שמונה ספרים שונים בשנה– שי לספריית המשפחה. הספרים בתוכנית מזמנים עיסוק בערכים העומדים בבסיס התרבות והמורשת הישראליות-יהודיות. קרן גרינספון ישראל מפעילה את תוכנית ספריית פיג’מה לקטנטנים בשיתוף עם ארגונים המפעילים מעונות יום ברחבי הארץ.

ספריית פיג’מה לקטנטנים מבוססת על תוכנית ספריית פיג’מה, תוכנית של קרן גרינספון ומשרד החינוך שנוסדה בשנת תש”ע (2009) אשר מחלקת ספרים ל-360,000 ילדי גן ותלמידי כיתות א’-ב’.

כיצד פועלת התוכנית?

כל ילד וילדה המשתתפים בתוכנית יקבלו במשך השנה שמונה ספרים איכותיים בעלי זיקה לערכים ולמורשת. צוות המעון יציג את הספרים לילדים ולאחר פעילות במעון יקבל כל ילד עותק אישי שלו, שי לספריית המשפחה. הספרים הינם ספרים המותאמים לפעוטות, היוצאים במהדורה מיוחדת ומלווים בהצעות לשיחה ולפעילות משפחתית מגבשת ומהנה.

הדרכה והכשרה:

לאורך השנה ישתתפו צוותי המעונות במפגשי העשרה והכשרה להפעלה מיטבית של התוכנית. בכל חודש תישלח לצוותי המעון אגרת בדואר האלקטרוני ובה חומרי העשרה ורעיונות לפעילות.

המעון יקבל שני עותקים נוספים מכל ספר להמשך קריאה בקבוצה ולהעשרת הספרייה.

בחירת הספרים:

הספרים נבחרים על ידי ועדה ובה נציגות קרן גרינספון ישראל ומומחים לחינוך לגיל הרך, לספרות ילדים ולחינוך יהודי.

הם נבחרים על בסיס התאמתם למטרות התוכנית ולפי קריטריונים של התאמה התפתחותית, איכות ספרותית ואמנותית וזיקה לתרבות יהודית ולמורשת ישראלית.

התוכנית מעודדת הקניית הרגלים של קריאה משותפת, חוזרת וקבועה במעון ובחיק המשפחה, ומעשירה את הפעילות סביב הספרים לאורך השנה כולה.

להדפסה לחצו כאן