ספרים ופעילויות
ספר על יד

כתבה ואיירה: רינת הופר / הוצאת כנרת

חולקו במרס/ אדר ב' תשפ"ב 21,600 עותקים במעונות

כף יד יוצאת להרפתקה צבעונית. הקוראים הצעירים מוזמנים לצרף את כף היד שלהם להרפתקה, להפוך את כף היד לעץ ולציפור, לטפס, לקפוץ, למצוא את היד השנייה ולמחוא כפיים.

חדש מספריית פיג’מה! יש לכם משפחה של עולים חדשים במעון?
הצעות לפעילויות בחיק המשפחה מתורגמות לאנגלית, לאמהרית ולרוסית!

👇🏽👇🏼👇🏾👇

פעילות בחיק המשפחה English / русский

ספר על יד אֶצְבָּעוֹת לִי עֶשֶר יֵשׁ וְהַכֹּל יוֹדְעוֹת הֵן: לְצַיֵר וּלְקַשְׁ קֵשׁ, גַם בַתֹּף מַכוֹת הֵן. (עשר אצבעות לי יש, רבקה דוידית) פעוטות מגלים את הידיים ...

פעילות בחיק המשפחה

פעילות במעון

להצעות לפעילות בעקבות הספר עם הילדים בבית - באנגלית, ברוסית ובאמהרית, היכנסו לקישור למטה! "אֶצְבָּעוֹת לִי עֶשֶר יֵשׁ וְהַכֹּל יוֹדְעוֹת הֵן: לְצַיֵר ...

פעילות בגן

גלריה

הדפסת/הורדת ההצעות לצוותים לחצו כאן

"אֶצְבָּעוֹת לִי עֶשֶר יֵשׁ וְהַכֹּל יוֹדְעוֹת הֵן:

לְצַיֵ ר וּלְקַשְׁ קֵשׁ,גַם בַתֹּף מַכוֹת הֵן."

("עשר אצבעות", רבקה דוידית)

"ספר על יד"

מתאר את ההרפתקה שאליה יוצאת כף יד:

הקוראים הצעירים מוזמנים לצרף את כף היד שלהם ולהפוך את כף היד לעץ ולציפור, לטפס, לקפוץ ולמחוא כפיים.פעוטות מגלים את הידיים כחלק מהמסע שלהם לגילוי עצמם ולגילוי העולם: הם מגלים שאפשר למחוא כפייםולנגן, "לדבר" באמצעות הידיים,לבנות ולשחק.המשחק מסייע לפעוטות להתפתח וליצור קשרים חברתיים ומפתח את הדמיון.בתחילה הפעוטות משחקים מתוך חיקוי המבוגרים ומפתחים בהדרגה משחקים מ של עצמם. "ספר על יד" יכול לסייע בפיתוח משחקי ידיים ומשחקים מהנים נוספים עם חברים

רעיונות לשילוב הספר בגן

פרפר נחמד – עקבות בחול, כאן חינוכית

 

הצעות לפעילות בעקבות הספר עם הילדים בבית:

  PYבעבריתአማርኛ | ENG

ספר על יד

אֶצְבָּעוֹת לִי עֶשֶר יֵשׁ וְהַכֹּל יוֹדְעוֹת הֵן: לְצַיֵר וּלְקַשְׁ קֵשׁ, גַם בַתֹּף מַכוֹת הֵן.

(עשר אצבעות לי יש, רבקה דוידית)

פעוטות מגלים את הידיים כחלק מהמסע שלהם לגילוי עצמם ולגילוי העולם: הם מגלים שאפשר למחוא כף ולנגן, אפשר "לדבר" באמצעות הידיים ואפשר לבנות ולשחק; במשחקי הדמיון של פעוטות הידייםיכולות לעוף ולרוץ, לשחות או להצמיח עלים וענפים. "ספר על יד" מזמין מבוגרים וקטנטניםלהצטרף למשחקי אצבעות של קסם ודמיון, לקרוא ולשחק מתוך הנאה משפחתית משותפת.

פעילות בחיק המשפחה !

  • לקרוא יחד –לחוות יחד קוראים יחד במהלך הקריאה כדאי להצטרף אל הידיים בכל עמוד ועמוד,לעקוב אחרי המסלול שלהן ולחקות אתה תנועות-הורים ופעוטות יחד: "ללכת" עם היד על קצות האצבעות, לקפוץ עם הידיים, לדפוק בדלת שבציור ולהיות קוראים פעילים לאורך הספר כולו.
  • משחקי ידיים איזה כיף לשחק עם הידיים! כל אחת ואחד בתורם עושים תנועה מסוימת, ושאר המשתתפים מחקים אותה .אפשר למחוא כפיים, לנופף לשלום, לסמן "שקט" או לעוף!
  • משפחה של ידיים למי יש כף יד קטנה? ולמי גדולה? כל אחד ואחת מהמשפחה מוזמנים להניח את כף ידם על גיליון נייר.אתם, ההורים,תשרטטו את קווי המתארשל הידיים, והפעוטות יוכלו לקשט ולצבוע. את התמונה של כפות הידיים אפשר לשמור למזכרת,ואפשר גם לחזור על הפעולה שנה אחרי שנה ולראות מה השתנה. ידיים שרות תוכלו לשיר שירי משחק של ידיים:"עשר אצבעות לי יש "או "לכובע שלי שלוש פינות".כדאי להוסיף תנועות ידיים לשירה, ואפשר להוסיף תנועות אצבעות לשירים אהוביםאחרים. בילוי נעים!