ספרים ופעילויות
גלי וגאיה

כתבה ואיירה: אוליביה דאנרי | הוצאת כתר

מרס/אדר תשפ"ג, 23,100 עותקים לקטנטנים

גלי וגאיה הן חברות. הן מבלות הרבה יחד, משחקות, קופצות וצוללות. גם אם לפעמים כל אחת רוצה משהו אחר, הן עדיין חברות, החברות הכי טובות.

פעילות בחיק המשפחה

אספנו הצעות לפעילויות נהדרות עם הילדים בעקבות קריאת הספר "גלי וגאיה", מאת: אוליביה דאנְרי | גלי וגאיה הן שתי ברווזוניות קטנות- בואו נכיר את הברווזונים 🦆 | בדרך הן ...

פעילות בחיק המשפחה

פעילות במעון

פעוטות אוהבים להיות ליד החברות והחברים שלהם. לפעמים הם משחקים יחד, ולפעמים לא. לפעמים לכל אחד יש רצון משלו: הם יכולים לפעול בנפרד, לא להסכים זה עם זה ועדיין להישאר ...

פעילות בגן

גלריה

הצעות לפעילות עם הקטנטנים במעון לאחר הקריאה - להורדה!

 

פעוטות אוהבים להיות ליד החברות והחברים שלהם. לפעמים הם משחקים יחד, ולפעמים לא. לפעמים לכל אחד יש רצון משלו: הם יכולים לפעול בנפרד, לא להסכים זה עם זה ועדיין להישאר חברים. בזמן שהם נמצאים יחד, הם לומדים להכיר את הדומה והמיוחד שבכל אחת ואחד:

"כְּשֵׁם שֶׁאֵין פַּרְצוּפִין דּוֹמִין זֶה לָזֶה, כָּךְ אֵין דַּעְתָּן שָׁוִין זֶה לָזֶה."

(תלמוד בבלי, מסכת ברכות, נ"ח, ע"א)

רעיונות לשילוב הספר בגן

 • שיחה טיפים לקריאה יחד כדאי ללוות את ההקראה בתנועות שמסבירות את המילים: כשגלי אומרת "בואי אחריי", סמנו עם היד תנועה של "לבוא". כשגלי לא באה, סמנו עם הראש ועם היד תנועה של "לא". המחשה והצגה המחשה – בארגז הספרים מחכָּה לכן המחשה של גלי וגאיה במהלך הקריאה. להציג יחד – שתי מחנכות מציגות את גלי וגאיה: מה הן עושות יחד, ומה הן עושות לחוד. שיחה כדאי להתחיל בשאלות על תוכן הספר: מה גלי וגאיה עושות יחד? מה הן לא עושות יחד? מה עושה גלי, ומה עושה גאיה? בשלב הבא תוכלו לשאול את הפעוטות על עצמם: מה אתם עושים עם חברים וחברות: משחקים יחד? אוכלים יחד? ומה עוד?
 • משחק – יחד ולבד כדאי לחלק את הפעוטות לזוגות ולשחק: בזוגות: להחזיק יחד כדור להחזיק ידיים וללכת בנפרד: לקפוץ במקום להביט סביב
 • משחק – "בואו אחריי" המחנכת הולכת בכיתת המעון, והפעוטות הולכים אחריה. מדי פעם המחנכת עוצרת ועושה פעולה מסוימת, והפעוטות מחקים אותה: נוגעים באף, קופצים כמו צפרדע, עפים כמו פרפר, נוגעים בחפצים שונים בכיתה ואומרים את השמות שלהם: שולחן, כיסא או ספר.
 • מכירים חיות תוכלו למצוא את בעלי החיים באיורים שבספר ולציין את שם החיה: ברווז, חיפושית, פרפר, צפרדע, כבשה. אתן והפעוטות יכולים להשמיע את הקול שלה ולהציג כיצד היא הולכת וזזה: "איפה הכבשה? בואו נִפְעֶה כמו הכבשה: מֶה מֶה מֶה." "איפה הצפרדע? איך מקרקרת צפרדע? בואו נקפוץ כמו צפרדעים!"
 • יצירה גלי וגאיה נועלות מגפיים בצבעים שונים. אפשר ליצור מגפיים מקרטון עבה ולתת לפעוטות לקשט אותם, לצבוע אותם בצבעים שונים ולהדביק עליהם מדבקות.
 • ספרים בנושא כדאי להציג בפינת הקריאה ספרים נוספים על חברוּת שיצאו בספריית פיג'מה לקטנטנים: שלי מהבית ישבתי על כרוב
 • מילות מפתח חברוּת, יחד ולחוד, מגפיים, ברווז ובעלי חיים
 • במשפחה ספרו להורים על הספר החדש שהגיע ושתפו אותם בהמחשה: סרקו את קוד ה-QR והציעו להם לקרוא יחד, להציג וליהנות! משפחות עולים – משפחות שאינן דוברות עברית יכולות להצטרף לחוויית הספר דרך התבוננות משותפת באיורים הממחישים מה שקורה בסיפור. מה עושה גאיה? מה עושה גלי?

מה נעשה יחד ומה בנפרד? פעילות ברווזית ויצירתית בעקבות ״גלי וגאיה״ 🦆

🔍📦 מצאו את דף ההמחשות בארגז
🖨️ או הדפיסו אותו  – קובץ ההמחשה לצביעה להורדה | קובץ להמחשה צבעוני להורדה
✂️ גזרו את הדמויות
🎭 והמחיזו את הסיפור יחד עם חבר/ה!

 

 

 

הצעות לפעילות עם הקטנטנים בבית לאחר הקריאה - להורדה!

אספנו הצעות לפעילויות נהדרות עם הילדים בעקבות קריאת הספר "גלי וגאיה", מאת: אוליביה דאנְרי | גלי וגאיה הן שתי ברווזוניות קטנות- בואו נכיר את הברווזונים 🦆 | בדרך הן פוגשות חיות שונות, נציין את שמן וניצור בעקבותיהן 🐞🦋 | נושא מרכזי בסיפור הוא חברות, תוכלו ליצור בעקבות הנושא 👩🏼‍🤝‍👩🏿 | ישנם משחקים שאפשר לשחק יחד כאלו שאפשר לשחק לחוד. מה תעדיפו היום? 🎲🏐 | קריאה ופעילות מהנה!

פעילות בחיק המשפחה !

 • שיחה – ביחד ולחוד גלי וגאיה אוהבות לעשות דברים יחד, אבל גם לחוד: תוכלו לשוחח ולגלות: מה הפעוטות אוהבים לעשות עם אח, עם חברה או איתכם, ההורים? ומה הם אוהבים לעשות בעצמם, לבד?
 • גלי וגאיה באות לבקר רוצים לשחק עם גלי וגאיה ולהציג את הסיפור? תוכלו לסרוק את קוד ה-QR, להדפיס שתי ברווזות חביבות, לגזור, ולהציג איתן את הסיפור...!
 • חיות ואיורים כבשה, צפרדע או פרפר? - כדאי להביט ביחד באיורים, ולגלות בעלי חיים שונים. תוכלו להשמיע את הקול של בעל החיים שבאיור או להתנועע כמוהו: לעוף כמו פרפר, לזמזם כמו דבורה או... מי עוד?
 • בואו אחריי! – משחק תנועה כמו גלי וגאיה, אפשר לצעוד ביחד: תוכלו להכין בבית שביל ולסמן אותו בחבל או בחפצים שונים, וללכת בטור – זה אחר זה ואולי יחד, זה לצד זה. אפשר גם להתחלף, כשכל פעם המוביל קורא: "בואו אחריי!"

הצעות לפעילות משפחתית בעקבות הספר ברוסית ואמהרית. לחצו על השפה הרצויה:


Py – להצעות מתורגמות לרוסית לפעילות משפחתית >> לחצו כאן

 

Гали и Гайя

Идеи для семейного досуга

Малыши любят проводить время со своими друзьями и подругами. Они могут играть вместе, иногда они занимаются чем-нибудь по отдельности, а потом снова действуют сообща и остаются друзьями. Таким образом они узнают, чем их друзья похожи на них, а также какими особенными качествами обладает каждый человек.

«Как непохожи друг на друга их лица, так же расходятся и их мнения»

(Вавилонский Талмуд)

Беседа – вместе и по отдельности

Гали и Гайя любят все делать и вместе, и по отдельности. Побеседуйте с малышами и узнайте: чем они любят заниматься с братом, с сестрой, с другом или с вами, родителями? А что им нравится делать самостоятельно, одним?

Гали и Гайя приходят в гости

Хотите поиграть с Гали и Гайей и поставить спектакль по мотивам рассказа? Отсканируйте QR-код, распечатайте двух симпатичных уточек, вырежьте их и разыграйте с ними представление!

Зверюшки и иллюстрации

Овечка, лягушка или бабочка? Рассмотрите иллюстрации вместе и найдите разных животных, которые на них запечатлены. Можно попытаться издать звуки, характерные для животного на иллюстрации, или воспроизвести его движения: полетать как бабочка, пожужжать как пчела или… Кто там еще?

«Иди за мной!» – игра на движение

Подобно Гали и Гайе, можно шагать вместе. Приготовьте дома «тропинку» и обозначьте ее веревкой или разными предметами, а затем пройдите по тропинке гуськом – один за другим – или вместе, рядом друг с дружкой. Можно меняться местами, и каждый раз тот, кто идет первым, говорит: «Иди за мной!»

Варианты поделок по мотивам книги вы найдете на странице «Пижамной библиотечки» на сайте Pinterest 


 

አማርኛ – להצעות מתורגמות לאמהרית לפעילות משפחתית >> לחצו כאן

ለቤተሰባዊ ተሳትፎ የሚመከሩ

ታዳጊ ሕጻናት ከወንድና ሴት ጓደኞቻቸው ጋር መሆን ይወዳሉ። አብረው አንዳንድ ጊዜም ተለያይተው መጫወት ይችላሉ፤ ተመልሰውም አብረው ጓደኛ ይሆናሉ። በእያንዳንዱና በእያንዳንዷ ውስጥ ተመሳሳይና ልዩ የሆኑትን ለመለየት የሚማሩት በዚህ መንገድ ነው።

ፊታቸው እኩል እንዳልሆነ ሁሉ አስተሳሰባቸውም እኩል አይሆንም።

(እንደ ባቢሎናዊው ታልሙድ)

ውይይትጋራ በተናጠል

ጋሊና ጋያ ነገሮችን አንድ ላይ ማድረግ ይወዳሉ፤ ግን ደግሞ በተናጠል፦ መወያየትና ማወቅ ትችላላችሁ፦ ታዳጊ ሕጻናት ከወንድም፣ ከሕብረተሰቡ ወይም ከእናንተው ከወላጆች ጋር ምን ማድረግ ይወዳሉ? ብቻቸውንስ ምን ማድረግ ይወዳሉ?

ጋሊና ጋያ ሊጎበኙ ይመጣሉ

ከጋሊና ጋያ ጋር መጫወትና ታሪኩን መተወን ይፈልጋሉ? የQR ኮዱን ስካን ያድርጉና ሁለት የሚያማምሩ ዳክዬዎችን ፕሪንት በማድረግ ቆርጠው በማውጣት ታሪኩን ከእነርሱ ጋር መተወን ይችላሉ…!

እንስሳትና ስዕላዊ መግለጫዎች

በግ፣ እንቁራሪት ወይስ ቢራቢሮ? – ምስሎቹን አንድ ላይ ማየትና የተለያዩ እንስሳትን ማግኘት ይገባል። በስዕሉ ውስጥ ያለውን የእንስሳት ድምጽ ማሰማት ወይም እንደርሱ መንቀሳቀስ ይችላሉ፦ እንደ ቢራቢሮ መብረር፣ እንደ ንብ ጥዝዝ ማለት ወይም … ሌላ እንደ ማን?

ከተለኝ! – የእንቅስቃሴ ጨዋታ

እንደ ጋሊና ጋያ አብረው መራመድ ይችላሉ፦ በቤት ውስጥ መንገድ ማዘጋጀትና በገመድ ወይም በተለያዩ ነገሮች ምልክት በማድረግ በአንድ አምድ ውስጥ መሄድ ይችላሉ – አንዱ ከሌላው በኋላ ወይም ምናልባትም አንድ ላይ ጎን ለጎን። መሪው “ተከተሉኝ!” ብሎ በጠራ ቁጥር መቀያየርም ደግሞ ይቻላል።

 የፈጠራ ስራዎችን፣ ዘፈኖችንና ሌሎችን ስራዎች በፒጃማ ቤተ-መጽሕፍት ፒንተረስት ላይ


To Download and Print suggestions for Family Activities >> CLICK HERE

Gali & Gaya (Originally: Gossie & Gertie)

Written and illustrated by: Olivier Dunrea 

Suggestions for Family Activities

Toddlers love being around their friends. They can play together, sometimes taking separate actions, and then returning to one another, and staying friends; that’s how they learn to discover the similarities and uniqueness of each: 

Just as their faces are not the same, so their opinions are not the same

[According to the Talmud Bavli]

A discussion on being together and apart

Gali and Gaya love doing stuff together, but also separately. You may want to discuss and discover what your toddlers like to do together with a sibling, friend or you, their parents, and what they prefer doing on their own.

Gali and Gaya come visit

Would you like to play with Gali and Gaya, and dramatize the story? Please scan the QR code, print out two adorable ducks, cut them out, and act the story out with them…!

Animals & illustrations

A sheep, frog or butterfly? You may enjoy looking at the illustrations in this book together, and discovering the various animals. You could make the sound that each oft them makes, or move like them: Flying like a butterfly, buzzing like a bee, or… What else? 

Follow me! A motion game

Like Gali and Gaya, you too could walk together. How about making a trail at home, and marking it with a piece of rope or various items. Next, walk along it in single file, one behind the other, or perhaps together, side by side. You can also take turns being in the lead and exclaiming: “Follow me!”