ספרים ופעילויות
גלגלים

כתבה: מיריק שניר / איירה: שירה ברוך מלכא / הוצאת תכלת

חולקו ביולי 2021 / תמוז תשפ"א 21,600 עותקים במעונות

ספר חדש!

“כשהייתי בגן ביקשתי מאבא אוטו קטן”, משתף אב את בנו בזיכרון ילדות. מה קרה כשהילד קיבל מאבא רק גלגל אחד? ושניים? ושלושה? אילו כלי רכב מופלאים הרכיבו האבא והבן יחד? איורים חדשים לקלאסיקה של מיריק שניר על גלגלים, על דמיון, על יצירתיות ועל יוזמה.

פעילות בחיק המשפחה

נסיעה בכלי רכב קטן היא אחת ההנאות הגדולות של פעוטות, שחשים שהם עצמאיים, משוחררים ומסוגלים: הם מדמיינים שהם נוסעים למרחקים, לגמרי בעצמם, ומגלים מקומות חדשים. ההנאה ...

פעילות בחיק המשפחה

פעילות במעון

"כשהייתי בגן ביקשתי מאבא אוטו קטן", משתף אב את בנו בזיכרון ילדות וממשיך ומספר מה קרה כשקיבל מאביו גלגל אחד ושניים ושלושה, ואֵילו כלֵי רכב מופלאים הרכיבו יחד. הספר ...

פעילות בגן

גלריה

בקרוב...

הדפסת/הורדת ההצעות לצוותים לחצו כאן

"גלגלים" מגיע למעון!

"כשהייתי בגן ביקשתי מאבא אוטו קטן", משתף אב את בנו בזיכרון ילדות וממשיך ומספר מה קרה כשקיבל מאביו גלגל אחד ושניים ושלושה, ואֵילו כלֵי רכב מופלאים הרכיבו יחד.

הספר "גלגלים" מלווה ילד ברגעים של חלום, תכנון ויצירה משותפת עם הורה ובאחת ההנאות הגדולות של פעוטות – היכולת לנסוע, להתגלגל ולהגיע למקומות חדשים לגמרי בעצמם!

מילות מפתח

גלגל ועיגול

כלי תחבורה

אחת, שתיים, שלוש וארבע

דמיון, תכנון ויוזמה

ליצור יחד

פעוט ומבוגר

רעיונות לשילוב הספר בגן

הדפסת/הורדת ההצעות להורים לחצו כאן

הורים יקרים,

נסיעה בכלי רכב קטן היא אחת ההנאות הגדולות של פעוטות, שחשים שהם עצמאיים, משוחררים ומסוגלים: הם מדמיינים שהם נוסעים למרחקים, לגמרי בעצמם, ומגלים מקומות חדשים. ההנאה גדלה כאשר החוויה היא תוצאה של בנייה משותפת של ההורה והילד.

הספר "גלגלים" מלווה את הילד ברגעים בלתי נשכחים של דמיון שהופך לעשייה, ביכולת לתכנן ולבצע, ברגעים של יצירה משותפת עם ההורה ובהיכרות עם האפשרויות השונות ליצור, להרכיב ולהתנסות, לעמול ולהגיע לתוצאה המיוחלת, כמאמר הפתגם העתיק:

אם יאמר לך אדם... "יגעתי ומצאתי" – תאמין

(תלמוד בבלי, מסכת מגילה ו)

פעילות בחיק המשפחה !

  • משוחחים ויוצרים: בסיפור ילד ואביו מכינים יחד כלי רכב מגלגלים שמצאו, מה אתם אוהבים לעשות ביחד? – תוכלו להיזכר בדברים שעשיתם ביחד ולתכנן פעילויות משותפות כמו שתילה, בישול, אפייה, ציור, ריקוד, וגם – הרכבה של כלי רכב או "נהיגה" משותפת בישיבה על כיסאות, כשאתם אוחזים בהגה דמיוני.
  • כמה גלגלים בסיפור? הסיפור מתגלגל מגלגל לגלגל, וזו הזדמנות לספור את הגלגלים. כדאי לספור יחד את מספר הגלגלים המרכיבים את כלי הרכב שבסיפור: כמה גלגלים יש לתלת-אופן? וכמה גלגלים יש לאוטו?
  • גלגלים מתגלגלים ניתן ליהנות יחד ממשחקי גלגלים: לגלגֵל גלגל למרחק ולראות עד היכן הוא מגיע, לגלגֵל זה לזה גלגל של כלי רכב, גלגל ים או דברים עגולים אחרים, להתגלגל ביחד בהנאה, וגם – להתגלגל מצחוק!
  • איפה נמצאים עיגולים? לגלגלים צורת עיגול, וזו הזדמנות לחפש בבית ובסביבה הקרובה חפצים עגולים: היכן מסתתרים עיגולים ולְמָה הם משמשים?