ספרים ופעילויות
איפה הדוב

כתב ואייר: ג'ונתן בנטלי / הוצאת אגם

חולקו במאי 2021 / אייר תשפ"א 21,600 עותקים במעונות

הלילה ירד, הגיע הזמן ללכת לישון, אבל לאן נעלם הדוב? אולי הוא בחדר האמבטיה? אולי הוא יושב על השולחן? ואולי הוא מתנדנד בנדנדה? עמוד אחר עמוד מחפשים גיבור הסיפור והקוראים את הדוב. האם הוא יימצא? בסוף הסיפור מחכה התשובה ולצידה הפתעה.

בעקבות הספר בחיק המשפחה הצעות לפעילות לצוותים

 

ללוח הספר בפינטרסט לסרטון בעקבות הספר

פעילות בחיק המשפחה

הגיעה העת ללכת לישון. זה הזמן להירגע, להתכונן לפרידה מהעולם המוכר ולהיכנס לעולם השינה. עבור פעוטות המעבר מהיום לשנת הלילה הוא מסע מאתגר: ולכן זקוקים הם לליווי של ...

פעילות בחיק המשפחה

פעילות במעון

הגיע הזמן ללכת לישון, אבל לאן נעלם הדוב? עמוד אחר עמוד מחפש הילד את הדוב. אנו, הקוראים, מבחינים בדוב, אבל הילד מחפש דוב אחר לגמרי... הספר מלווה את הילד ברגעי המעבר ...

פעילות בגן

גלריה

מעון חצב מרמלה- פעילות בעקבות הספר המקסים "איפה הדב"

[row] [column md="6"][/column][column md="6"][/column] [/row]

מעון ויצו צור שלום, קרית ביאליק, קורא ונהנה! "איפה הדב?"

[row] [column md="6"] [/column][column md="6"][/column]

[/row]

הדפסת/הורדת ההצעות לצוותים לחצו כאן

"איפה הדוב?" מגיע למעון!

אינדקס מילים:
לילה טוב
חיפוש ומציאה
חפץ מעבר
מושגי מרחב: ליד, על, מתחת, מאחור
דוב, דובי

הגיע הזמן ללכת לישון, אבל לאן נעלם הדוב?

עמוד אחר עמוד מחפש הילד את הדוב. אנו, הקוראים, מבחינים בדוב, אבל הילד מחפש דוב אחר לגמרי...

הספר מלווה את הילד ברגעי המעבר המיוחדים שלו מהיום למסע של הלילה, שהוא מסע מאתגר בעבורו. ליווי של חבר טוב בדמות דוב צעצוע או בובה עשוי להקל עליו את זמן השינה ולאפשר לו להתמודד עם החושך ועם החלומות שמביא איתו הלילה.

סיפור החיפוש אחר הדוב מציג בחן ובאופן משעשע את עולמם של הפעוטות, שיש להם רצון ועולם משלהם ומבט ייחודי על העולם.

העשרה: חפץ מעבר

במהלך השנה הראשונה לחייהם תינוקות רבים מפתחים קשר מיוחד לחפץ נעים ורך, כמו שמיכה, כרית או בובה. התינוקות נקשרים לחפץ, חשים ביטחון ורוגע בקרבתו ונוטים להיצמד אליו, בעיקר ברגעים של שינוי או פרידה מההורים, למשל בזמן השינה. חפץ המעבר מלווה את התינוקות כשהם הופכים לפעוטות, ועם התפתחות השפה הם קוראים לחפץ בשם ומשתפים אותו בחוויות שלהם.

עם הזמן יתחיל תהליך מדורג של היפרדות מחפץ המעבר בקצב ובזמן המתאימים לכל אחד ואחת.

 

רעיונות לשילוב הספר בגן

הדפסת/הורדת ההצעות להורים לחצו כאן

הורים יקרים,

הגיעה העת ללכת לישון. זה הזמן להירגע, להתכונן לפרידה מהעולם המוכר ולהיכנס לעולם השינה. עבור פעוטות המעבר מהיום לשנת הלילה הוא מסע מאתגר: ולכן זקוקים הם לליווי של הורה, ולעיתים קרובות גם לחבר טוב, כמו בובה, שמיכה או דובי.

הספר "איפה הדוב?" מתאר את הרגעים הללו, כשהפעוט עייף ומחפש נואשות את הדוב שלו. באופן משעשע אנו, הקוראים, מבחינים מיד בדוב הגדול שבחדר, אך מתברר שהפעוט מחפש דוב אחר, קטן ורך, שבלעדיו הוא אינו יכול להירדם. סיפור החיפוש אחר הדוב מציג באופן חינני ומשעשע את עולמם של הפעוטות  שיש להם רצון ועולם משלהם, אשר פעמים רבות נעלם מעינינו, כמאמר השיר:

דְּבָרִים שֶׁרוֹאִים מִשָּׁם – לֹא רוֹאִים מִכָּאן [ יענקל'ה רוטבליט]

פעילות בחיק המשפחה !

  • איפה הדוב? הדוב שבסיפור מציץ מכל דף בספר. כדאי לטייל בין האיורים, לחפש את הדוב ולספר איזה חלק מגופו רואים בכל פעם. אפשר גם לטייל מחוץ לספר, להחביא דוב צעצוע במקומות שונים בבית ולצאת לחפש: מי ימצא את הדוב הנעלם?
  • לאבד ולמצוא מתי גם אתם איבדתם דבר מה? איך הרגשתם? מה עשיתם כדי למצוא אותו? תוכלו לשוחח על כך עם ילדיכם, לספר על פעמים שמצאתם דבר שאיבדתם ולשתף בפעמים שעזרתם לאחרים למצוא דבר מה שהם איבדו.
  • דובי דוב מה ההבדל בין דוב לדובי? בהשראת הספר כדאי לשוחח על ההבדל ביניהם, לשיר שירי דובים כמו "מי כמונו הדובים" של לוין קיפניס, לספר סיפורים על דובים ולהיות לרגע דובים שהולכים בכבדות, נוהמים או מתחבקים חיבוק דוב....
  • חיבוק דוב טוב אוהבים לחבק ולהתחבק? - תוכלו להסתובב בחדר וללכת כמו דובים. לקול מחיאת כף עצרו והעניקו לבן משפחה חיבוק נעים. חיבוק חזק ונעים! כדאי להעניק חיבוק לפני השינה, שיהיה ליווי מרגיע בדרך לשינה מתוקה.