ספרים ופעילויות
מי רוצה לטעום?

כתב : לורנס שימל / אייר: קָנִיזָאלֶס / הוצאת ספר לכל

חולקו בפברואר/אדר א' תשפ"ב 21,600 עותקים במעונות

ספר חדש! 

ילד אופה עוגיות עם אימו. נחמד לבלות יחד, ונחמד לעזור לאמא. כשהעוגיות מוכנות הילד עובר בין בני המשפחה ומציע לכל אחד עוגייה מעשה ידיו. מה יקרה כשבצלחת תישאר עוגייה אחת אחרונה? ספר משפחתי וחמים שמסייע לפעוטות לעשות, לתת ולחלוק.

חדש מספריית פיג’מה! יש לכם משפחה של עולים חדשים במעון?
הצעות לפעילויות בחיק המשפחה מתורגמות לאנגלית, לאמהרית ולרוסית!

👇🏽👇🏼👇🏾👇

פעילות בחיק המשפחה English / русский

פעוטות אוהבים להרגיש שהם עצמאים ובוגרים.לאט־לאט, הפעוט מתפתח ומתחיל לחלוק עם אחרים, להתחשב ולהציע עזרה.הספר "מי רוצה לטעום" מציג את עולמו של פעוט הלומד לתת,וכך הוא ...

פעילות בחיק המשפחה

פעילות במעון

להצעות לפעילות בעקבות הספר עם הילדים בבית - באנגלית, ברוסית ובאמהרית, היכנסו לקישור למטה! "תרצו לטעום?" מגיע למעון!   ילד אופה עם אימו עוגיות ועוזר לה, וכשהעוגיות ...

פעילות בגן

גלריה

הדפסת/הורדת ההצעות לצוותים לחצו כאן

ילד אופה עם אימו עוגיות ועוזר לה, וכשהעוגיות מוכנות הוא מציע לבני המשפחה עוגייה. כמו הילד בספר, גם פעוטות אוהבים להרגיש עצמאיים ובוגרים: לאט-לאט הם מתחילים לחלוק עם אחרים, להתחשב ולהציע עזרה. כך עולמם נפתח לאפשרויות חדשות של קשר ונתינה, שמחזקים קשרים ומרחיבים את הלב:   

"מַתָּן אָדָם יַרְחִיב לוֹ". 

[משלי יח, טז] 

רעיונות לשילוב הספר בגן

הצעות לפעילות בעקבות הספר עם הילדים בבית:

  PYבעבריתአማርኛ | ENG

פעוטות אוהבים להרגיש שהם עצמאים ובוגרים.לאט־לאט, הפעוט מתפתח ומתחיל לחלוק עם אחרים, להתחשב ולהציע עזרה.הספר "מי רוצה לטעום" מציג את עולמו של פעוט הלומד לתת,וכך הוא מגלה אפשרויותחדשות של קשר ושל נתינה שמחזקות קשרים ומרחיבות את הלב:

מַתָּן אָּדָּם יַרְחִיב לבוֹ

[משלי י"ח ט"ז]

פעילות בחיק המשפחה !

  • גם אנחנו יכולים לעזור! מה הפעוטות יכולים לעשות בבית? הרבה דברים! אפשר להניח כוסות על שולחן האוכל, לטאטא במטאטא קטן, להאכיל את חיית המחמד וגם... לכבד בעוגיות. כדאי לשוחח ולהציג במה הפעוט או הפעוטה מסייעים בבית, ובמה עוד הם רוצים ויכולים להשתתף.
  • מי במשפחה? הילד בסיפור מחלק עוגיות לבני המשפחה שלו: סבתא, דוד, אחות, בת דוד. ומיהם בני המשפחה שלכם? אפשר לספר על בני המשפחה, לומר את שמם ואת תפקידם: "סבתא ברכה", "דוד ברוך", ולהיעזר בתמונות משפחתיות.
  • מכינים כיבוד יחד! גם אתם יכולים להכין כיבוד יחד, כמו: כדורי שוקולד, צלחת עם פירות, או מלפפון פרוס לפרוסות – תוכלו גם להכין כיבוד "בכאילו" מפלסטלינה ולחלק לבובות שבבית.
  • משחק – לסבתא היו עוגיות... מכירים את משחק האצבעות "סבתא בישלה דייסה?" באופן דומה ניתן לשחק במשחק "לילד היו עוגיות", שבו הפעוט פותח את כף ידו וההורה מתחיל לספר: "לילד היו עוגיות, נתן לסבתא (מחזיקים את האגודל), נתן לדוד (מחזיקים את האצבע)..." וכך מונים את האצבעות ולכל אצבע נותנים "דמות". למי תיתנו את העוגייה האחרונה?