ספרים ופעילויות
חג מדליק

כתבה: לאה נאור / איירה: רעיה קרס / הוצאת ספרית פועלים

 חולקו בדצמבר 2020/ כסלו תשפ"א 21,600 עותקים במעונות

ספר חדש!

“בחוץ יורד הגשם, הסערה מכה, כדאי לבוא אלינו בחג החנוכה”. כולם – ילדים והורים, בני משפחה וחברים – מוזמנים לחגוג יחד את האור, את השמחה ואת החום בחג הכי מדליק שיש.

  ללוח הספר בפינטרסט  לסרטון בעקבות הספר

בעקבות הספר בחיק המשפחה     הצעות לפעילות בגן

פעילות בחיק המשפחה

בחורף הישראלי החושך יורד מוקדם והימים קצרים, בחוץ קר ולפעמים יורד גשם. בזמן הזה מגיע חג האורים, חג החנוכה וברבים מחלונות הבתים דולקים נרות החג על אדן החלון. ימי ...

פעילות בחיק המשפחה

פעילות במעון

בחורף הישראלי החושך יורד מוקדם והימים קצרים. בעונה זו נחגג חג האוּרים, חג החנוכה. ימי החג הם ימים של אור וחום, המנוגדים  לקור ולחושך השוררים בחוץ. הנרות דולקים, כולנו ...

פעילות בגן

גלריה

[caption id="attachment_3081" align="alignnone" width="169"] מעון נרקיס מאשדות יעקב איחוד הכין חנוכיות יפות, תודה לאדוה וקנין[/caption] [caption id="attachment_3090" align="alignnone" width="225"] ילדי מעון ויצו בבית שאן פתחו יחד את החבילה של הספר "חג מדליק" ויחד טיגנו לביבות וחגגו את חנוכה באוירה ביתית וטעימה[/caption] [caption id="attachment_3089" align="alignnone" width="225"] ילדי מעון ויצו בבית שאן פתחו יחד את החבילה של הספר "חג מדליק" ויחד טיגנו לביבות וחגגו את חנוכה באוירה ביתית וטעימה[/caption] [caption id="attachment_3087" align="alignnone" width="138"] ילדי מעון ויצו בבית שאן פתחו יחד את החבילה של הספר "חג מדליק" ויחד טיגנו לביבות וחגגו את חנוכה באוירה ביתית וטעימה[/caption] [caption id="attachment_3086" align="alignnone" width="225"] ילדי מעון ויצו בבית שאן פתחו יחד את החבילה של הספר "חג מדליק" ויחד טיגנו לביבות וחגגו את חנוכה באוירה ביתית וטעימה[/caption] [caption id="attachment_3085" align="alignnone" width="225"] ילדי מעון ויצו בבית שאן פתחו יחד את החבילה של הספר "חג מדליק" ויחד טיגנו לביבות וחגגו את חנוכה באוירה ביתית וטעימה[/caption] [caption id="attachment_3084" align="alignnone" width="225"] ילדי מעון ויצו בבית שאן פתחו יחד את החבילה של הספר "חג מדליק" ויחד טיגנו לביבות וחגגו את חנוכה באוירה ביתית וטעימה[/caption] [caption id="attachment_3083" align="alignnone" width="225"] ילדי מעון ויצו בבית שאן פתחו יחד את החבילה של הספר "חג מדליק" ויחד טיגנו לביבות וחגגו את חנוכה באוירה ביתית וטעימה[/caption] [caption id="attachment_3082" align="alignnone" width="225"] ילדי מעון ויצו בבית שאן פתחו יחד את החבילה של הספר "חג מדליק" ויחד טיגנו לביבות וחגגו את חנוכה באוירה ביתית וטעימה[/caption]

הדפסת/הורדת ההצעות לצוותים לחצו כאן

"חג מדליק" מגיע למעון! 

 

בחורף הישראלי החושך יורד מוקדם והימים קצרים. בעונה זו נחגג חג האוּרים, חג החנוכה. ימי החג הם ימים של אור וחום, המנוגדים  לקור ולחושך השוררים בחוץ. הנרות דולקים, כולנו אוכלים ממאכלי החג החמימים, ומה ש"מדליק" לא פחות הוא חמימות החגיגה המשפחתית וחום הלב של המארחים ושל האורחים.

ב"חג מדליק" כרכה סופרת הילדים לאה נאור את חום החג ואת חום הלב ליצירה חמימה וקורנת שיכולה לסייע בהכנת הפעוטות לחג החנוכה ולאפשר להם לתת ביטוי לתחושות המתעוררות בהם ולחוויות שהם חווים לקראת החג, במהלכו ואחריו.

חג חנוכה שמח!

רעיונות לשילוב הספר בגן

הדפסת/הורדת ההצעות להורים לחצו כאן

הורים יקרים,

בחורף הישראלי החושך יורד מוקדם והימים קצרים, בחוץ קר ולפעמים יורד גשם. בזמן הזה מגיע חג האורים, חג החנוכה וברבים מחלונות הבתים דולקים נרות החג על אדן החלון. ימי החנוכה הם ימים של אור וחום: הנרות הדולקים, מאכלי החג, ומה שמדליק לא פחות – חמימות החגיגה המשפחתית וחום הלב של אורחים ומתארחים.

סופרת הילדים לאה נאור איגדה יחד את חום החג וחום הלב ליצירה חמימה וקורנת אור. הספר "חג מדליק" יכול לסייע להכין פעוטות לקראת חג החנוכה ולתת ביטוי לתחושות ולחוויות החג.
חג חנוכה שמח!

פעילות בחיק המשפחה !

  • שיחה - מחמם את הלב הקריאה בספר מציעה היכרות של הפעוטות עם הביטוי "חם בלב". תוכלו לספר להם מה מחמם את ליבכם בחג או בכלל. חיוכים, קריאה משותפת בספר, חיבוק? כדאי לשאול - מה גורם לילד או לילדה שלכם להרגיש חום בלב, ואיך אפשר לחמם לב של מישהו אחר.
  • יצירה - הכנסת אורחים חנוכה הוא חג של אירוח ושל הכנסת אורחים: כדאי לשתף את הפעוטות באירוח: לתכנן במשותף כיצד תקבלו את פני האורחים, כיצד תפתחו להם יחד את הדלת ותברכו אותם במילים חמימות, ובאילו מאכלי חג תכבדו אותם. אפשר להכין יחד שלט "ברוכים הבאים" ולקשט אותו. להצעה לשלט "ברוכים הבאים" – חפשו בדף הספר באתר או בפינטרסט של ספריית פיג'מה "חג מדליק".
  • בימים ההם בזמן הזה איך חגגתם אַתֶּם ההורים ביַלדוּת? תוכלו להתבונן יחד בתמונות מהאלבום ולספר לילדיכם על חוויות וזיכרונות שלכם מחג החנוכה. איורים וסיפורים כדאי להתבונן יחד באיורי הספר, לחפש את סמלי החג – סביבונים, חנוכייה, סופגניות – ולשוחח על חוויות החג של הפעוטות, אם לקראת מסיבת חנוכה מתוכננת או לאחריה ואם לקראת הדלקת נר או מפגש משפחתי במהלך החג.
  • משחק - היכן הנר? היכן מתחבא נר החנוכה? - במשחק "חם-קר" ימצאו הילדים נר שהחבאתם בבית, באמצעות המילים "חם" ו-"קר": כאשר הפעוט או הפעוטה מתקרבים בחיפושיהם לנר, מכוונים אותם במילה "חם" ומעודדים אותם להמשיך ולחפש: "אתם מתקרבים, חם מאוד, מתחמם...!" . כאשר הם מתרחקים ממקום המחבוא, אומרים את המילה "קר" וממשיכים לעודד, ואם צריך מציעים רמז ועזרה.