ספרים ופעילויות
חתול גדול חתול קטן

כתב ואייר: אמי רובינגר / הוצאת כתר

חולקו בפברואר 2021 / שבט תשפ"א 21,600 עותקים במעונות

חתול גדול חתול קטן, חתול אמיץ וחתול… פחדן! חרוזים וחתולים מכל הסוגים, הצבעים והגדלים בספר משעשע מאת הסופר האהוב אמי רובינגר. קריאה פעילה ומהנה לגדולים ולקטנים גם יחד.

ללוח הספר בפינטרסט   לסרטון בעקבות הספר

בעקבות הספר בחיק המשפחה     הצעות לפעילות בגן

פעילות בחיק המשפחה

כמה מגוון הוא העולם! אם נביט בחתולים, למשל, נגלה כי יש חתול גדול וחתול קטן, חתול אמיץ וחתול… פחדן! חתולים מכל הסוגים, הצבעים והגדלים! העולם נפתח בפני הפעוטות והם מגלים ...

פעילות בחיק המשפחה

פעילות במעון

בחריזה קולחת ועם איורים מלאי קסם אַמִי רוּבִּינְגֶּר מציג חתולים משעשעים בספר זה, שמזמין את הפעוטות להשתתף בַּקריאה, בהשלמת החרוז ובהיכרות עם ניגודים, ובעיקר מביא ...

פעילות בגן

גלריה

[caption id="attachment_3176" align="alignnone" width="300"] מעון נעמ"ת חצב ברמלה בעקבות חתול קטן חתול גדול[/caption]

[caption id="attachment_3177" align="alignnone" width="225"] מעון נעמ"ת חצב ברמלה בעקבות חתול קטן חתול גדול[/caption]

הדפסת/הורדת ההצעות לצוותים לחצו כאן

"חתול גדול חתול קטן" מגיע למעון!

בחריזה קולחת ועם איורים מלאי קסם אַמִי רוּבִּינְגֶּר מציג חתולים משעשעים בספר זה, שמזמין את הפעוטות להשתתף בַּקריאה, בהשלמת החרוז ובהיכרות עם ניגודים, ובעיקר מביא חוויה של צחוק והנאה.

הספר הוא הזדמנות להכיר את העולם הקסום והמשעשע של ספרי הילדים שאמי רובינגר כתב ואייר.

אמי רובינגר (2019-1953) כתב ואייר ספרי ילדים רבים המאופיינים בהומור, בחריזה ובאיורים צבעוניים ומלאי קסם. רובינגר העיד על עצמו כי הוא אוהב שבזמן הקראת הסיפורים הילדים פעילים וצועקים בהתלהבות ובשמחה. "אין אריות כאלה", "פילים בכל הצבעים", "האוּ עד עשר" ו"פשפש מתלבש" הם כמה מספריו.

 

 

רעיונות לשילוב הספר בגן

הדפסת/הורדת ההצעות להורים לחצו כאן

הורים יקרים,

כמה מגוון הוא העולם! אם נביט בחתולים, למשל, נגלה כי יש חתול גדול וחתול קטן, חתול אמיץ וחתול… פחדן! חתולים מכל הסוגים, הצבעים והגדלים! העולם נפתח בפני הפעוטות והם מגלים כי כל בעל-חיים כולל מגוון של יצורים: סקרנים וישנוניים, גבוהים ונמוכים...

בספר "חתול גדול חתול קטן" מציג אמי רובינגר בפני הקוראים חתולים משעשעים, חריזה קולחת ואיורים מלא קסם. הספר מזמן למידה, שיתוף הפעוטות בקריאת הספר, השלמת החרוז והיכרות עם ניגודים; ומעבר לכול, הקריאה המשותפת בספר היא חוויה שמביאה אותנו לצחוק ביחד.

 

אמי רובינגר (1953–2019)

אמי רובינגר כתב ואייר ספרי ילדים רבים שמאופיינים בהומור, חריזה ואיורים צבעוניים ומלאי קסם. רובינגר העיד על עצמו כי הוא אוהב שילדים פעילים בזמן שמקריאים להם סיפורים וצועקים את התשובות בהתלהבות ובשמחה.

בין הספרים שכתב רובינגר נמנים 'אין אריות כאלה', 'פילים בכל הצבעים', 'האו עד עשר', 'פשפש מתלבש' ועוד.

פעילות בחיק המשפחה !

  • הנה חתול איזה חתול מצחיק אתכם במיוחד? איזה חתול אהוב על הפעוט? ניתן להתבונן יחד בכריכה וליהנות מהחתולים השונים. תוכלו להתבונן בתמונות שונות של חתולים וגם לצאת מהבית ולערוך תצפית בשכונה: מי יודע אילו חתולים מיוחדים מסתובבים בסמוך אליכם...?
  • משלימים את החסר הספר מזמן השלמה של מילים חורזות יחד עם קריאה מהנה ומשעשעת. כדאי לקרוא בהדרגה – בתחילה להשלים את המילים החסרות, ובפעמים הבאות לאפשר לפעוט או לפעוטה להשלים מילים שעולות בדעתם: הם יכולים להמציא השלמות מגוונות כיד הדמיון הטובה עליהם, ואין צורך להיצמד לתשובה אחת.
  • הפכים משמחים ניתן לשחק בפנטומימה של חתולים: אחד או אחת מבני המשפחה ידגימו בפנטומימה "חתול אמיץ" או "חתול גדול", ושאר בני הבית יצטרפו ללהקת חתולים.
  • חתול גרב תוכלו להכין חתול מגרב ישן ולהוסיף לו פרצוף, והנה יש לכם בובת חתול-גרב למשחק ולקריאה משותפת!