ספרים ופעילויות
אני בחגים ובעונות

עורכות: מיריק שניר, יונה טפר / איירה: גיל-לי אלון קוריאל / הוצאת הקיבוץ המאוחד / ידיעות אחרונות / ספרי חמד

חולקו בדצמבר/טבת תשפ"ב 21,600 עותקים במעונות

אוסף שירי חגים מוכרים ואהובים מאת טובי משוררי הילדים המלווה אותנו במעגל השנה: שבת, יום הולדת, חגים ועונות. אוצר נוסטלגי שייגע בלב ההורים והילדים.

חדש מספריית פיג’מה לקטנטנים! יש לכם משפחה של עולים חדשים במעון?

הצעות לפעילויות בחיק המשפחה מתורגמות לאנגלית, לאמהרית ולרוסית!

👇🏽👇🏼👇🏾

פעילות בחיק המשפחה English / русский

▫️להצעות לפעילות בעקבות הספר עם הילדים בבית - באנגלית, ברוסית ובאמהרית, היכנסו לקישור למטה!▫️ "וְשָׂמַחְתָׂ בְחַגךָ...וְהָׂיִיתָׂ אַךְ שָׂמֵחַ ...

פעילות בחיק המשפחה

פעילות במעון

  "אני בחגים ובעונות" מגיע למעון!   "וְשָׂמַחְתָּ בְּחַגֶּךָ... וְהָיִיתָ אַךְ שָׂמֵחַ"  (דברים טז, יד-טו)  השנה מתחילה עם בוא הסתיו, בפסח – חג האביב –הכול ...

פעילות בגן

גלריה

הדפסת/הורדת ההצעות לצוותים לחצו כאן

"וְשָׂמַחְתָּ בְּחַגֶּךָ... וְהָיִיתָ אַךְ שָׂמֵחַ" 

(דברים טז, יד-טו) 

השנה מתחילה עם בוא הסתיו, בפסח חג האביבהכול פורח, וחג השבועות נחוג בימי קציר חיטים. הפעוטות חוֹוים את טעמי החגים ואת שינויי הזמנים: בוא הגשם הראשון, אִוְושַׁת הרוח ואור נרות החג. הם שותפים לשמחת המשפחה והקהילה, ושירים מבטאים חלק משותפות זו. 

הספר "אני בחגים ובעונות" כולל שירי חגים מוכרים ואהובים מאת טובי משוררי הילדים ומסייע לפעוטות להכיר את החגים ולהיות שותפים לשמחה.  

רעיונות לשילוב הספר בגן

הצעות לפעילות בעקבות הספר עם הילדים בבית:

  PYבעבריתአማርኛ | ENG

הורים יקרים,
״וְשָׂמַחְתָׂ בְחַג ךָ...וְהָׂיִיתָׂ אַךְ שָׂמֵחַ "
(דברים טז 15-14)
השנה מתחילהעם בוא הסתיו.ב פסח האביב פורח, וחג השבועות נחוג בימי קציר החיטים. הפעוטות חוֹוים את טעמי החג ואת שינויי הזמנים -בוא הגשם הראשון אוושת הרוח ואור נרות החג. הם שותפים לשמחה שלהמשפחה והקהילה,ושירים הם חלק משותפות זו.

פעילות בחיק המשפחה !

  • שירים לכל עת הספר הוא מתנה שיכולה ללוות אתכם כמשפחה לאורך כל השנה: בימי חג ובשינויי עונות, עם בוא הסתיו ולקראת חגיגת יום הולדת. בכל פעם תוכלו לבחור שיר המתאים לעונה או לחג שבפתח, לקרוא ביחד, להביט באיורים, לשיר ולחגוג
  • שירים ואיורים ראו יחד את השירים והתבוננו באיורים. אֵילו איורים מושכים אתתשומת הלב של הילדים?אפשר לבחון יחד מה רואיםב איור ואֵילו פרטים מופיעים בו.
  • מילים ומנגינות רבים מהשירים בספר הולחנו. תוכלו לקחת תוף מִריָם, כפות עץ או מִכסים של סירים, וללוות את השירה בנגינה ובריקוד. לאחר שהילדים יכירו את השירים, תוכלו לשחק במשחק ניחושים: הַתחילו לזמזם את המנגינה והַציעו לילדים לנחש את ההמשך ולהצטרף אליכם.
  • מה מסתתר באיור פותחים את הספר באופן מקרי או בשיר אהוב, וכל אחד בתורו מציין פריט שאותו שאר המשתתפים מנסים? למצוא באיור: היכן מצויר בית עם גג אדום? איפה מופיע רימון, והיכן נמצאים הליצנים?