ספרים ופעילויות
האגס מתוק מתוק

כתבה ואיירה: שולמית צרפתי / הוצאת קוראים

חולקו בנובמבר 2020 / חשוון תשפ"א 21,600 עותקים במעונות

מה יש בחצר? לאן הולכות הנמלים? ומה אפשר לעשות בעלים? ספר חווייתי גדוש בחושים ובשאלות מסקרנות על ילד שפוגש את העולם שסביבו.

  ללוח הספר בפינטרסט לסרטון בעקבות הספר

בעקבות הספר בחיק המשפחה     הצעות לפעילות בגן

פעילות בחיק המשפחה

ילדון קטון יוצא אל העולם, ומה הוא פוגש...? – לעיניים הצעירות מחכים גילויים מרגשים בכל מקום - בחצר, ברחוב ובמראה הנשקף מהחלון: טור הנמלים שצועד ליד הבית הוא פלא, ...

פעילות בחיק המשפחה

פעילות במעון

ילדון קטון יוצא אל העולם, ומה הוא פוגש? – לעיניים הצעירות מחכים גילויים מרגשים בכל מקום: בחצר, ברחוב ובמראֶה הנשקף מהחלון. בעבור הפעוטות טור נמלים שצועד ליד הבית הוא ...

פעילות בגן

גלריה

[gallery columns="2" size="medium" ids="3039,3027,3038,3025,3026,3028,3029,3030,3031,3032,3033,3034,3035,3036,3037,3040,3041,3042,3043,3044,3045,3046,3047,3048,3049,3050"]

הדפסת/הורדת ההצעות לצוותים לחצו כאן

"האגס מתוק מתוק" מגיע למעון!

ילדון קטון יוצא אל העולם, ומה הוא פוגש? – לעיניים הצעירות מחכים גילויים מרגשים בכל מקום: בחצר, ברחוב ובמראֶה הנשקף מהחלון. בעבור הפעוטות טור נמלים שצועד ליד הבית הוא פלא, עץ שנותן פרי הוא חידוש, וערימת עלים יבשים היא הזדמנות לכיף בלתי רגיל!

"האגס מתוק מתוק" מזמין את הפעוטות לצאת לחצר המעון ולהכיר את העולם שבסביבתם הקרובה: עלי שלכת, שיירת נמלים וטעמו של פרי. כל אלה מזמנים חוויה של שמחה, של גילוי העולם, הטבע והזמן ושל התנסות דרך חושי הטעם, הריח, השמיעה, המישוש והראייה ומאפשרים לפעוטות ללמוד על עצמם ועל העולם בקצב שלהם ובדרך המתאימה להתפתחותם.

רעיונות לשילוב הספר בגן

קריאה עם כל הגוף!

הדפסת/הורדת ההצעות להורים לחצו כאן

הורים יקרים,

ילדון קטון יוצא אל העולם, ומה הוא פוגש...? – לעיניים הצעירות מחכים גילויים מרגשים בכל
מקום - בחצר, ברחוב ובמראה הנשקף מהחלון: טור הנמלים שצועד ליד הבית הוא פלא, העץ
שנותן פרי הוא חידוש, וערימת עלים יבשים היא הזדמנות לכיף בלתי רגיל!
הספר "האגס מתוק מתוק" מלווה את הצעירים והצעירות מבין הקוראים במסע לגילוי העולם,
ונותן מילים ותמונות לחוויות שלהם. הספר מזמין את הבוגרים שבין הקוראים להאט את הקצב,
להתלוות לעולמם של פעוטות, ולראות את העולם מבעד למבט הרענן והסקרן שלהם: לפקוח
עיניים ו"לקרוא" את העולם הגדול והרחב של כל ילדה וילד ברוח דבריו של יאנוש קורצ'אק:

"קראתי ספרים מעניינים. עתה אני קורא ילדים מעניינים...
כי הילד הוא עולם גדול ורחב, שקיים זה מזמן והיה קיים תמיד."
(יאנוש קורצ'אק, דת הילד, תרגום צבי אדר, הוצאת בית לוחמי הגטאות)

פעילות בחיק המשפחה !

  • יוצאים החוצה: הספר "האגס מתוק מתוק" מזמין את הקוראים לצאת החוצה ולגלות יחד את פלאי העולם שסביב לבית: תוכלו לנוח מתחת לעץ בשכונה, לערוך במקום ארוחה קלה, ולשחק בעלים שנשרו מהעץ. זו הזדמנות להכיר לפעוטות את הזכוכית המגדלת: להביט דרך העדשה המגדילה ולראות איך נראה העולם מקרוב.
  • משחק שלולית - סירה: גם אם לא יורדים גשמים תוכלו ליצור שלולית קטנה בחצר או בגיגית ולהשיט בה סירות מנייר, לחוש את רטיבות המים, ולשכשך במים עלים וענפים שנשרו מעץ. רוצים להכין סירת נייר? - היכנסו לדף הספר באתר או לפינטרסט של ספריית פיג'מה, ותמצאו הצעות פשוטות להכנת סירת נייר.
  • מה קורה כשיורד הלילה?: בעמוד האחרון של הספר מוצגים פרטים מהסביבה הקרובה שהופיעו לאורך הספר. אפשר לבחון עם הפעוטות מה יש בחצר, והיכן מופיע כל פרט שבדף לאורך הספר. תוכלו להיעזר בעמוד האחרון לשחזור היום ולסיכום שלו עם הפעוטות: איפה הייתם היום? את מי פגשתם ומה עשיתם?
  • מה רואים בחלון?: כדאי להתבונן ביחד מבעד לחלון ולבחון מה חולף ומה נותר במקומו. האם שומעים קולות? האם גיליתם משהו שהפתיע אתכם? תוכלו להביט בחלון ביום וגם בערב – אחרי שהחושך ירד. האם גיליתם דברים שונים ביום ובלילה?