ספרים ופעילויות
מאה ושש דרוריות חביבות

כתבו: סמואיל מרשק ודניאיל חארמס / איירה: הילה חבקין / הוצאת עם עובד

תש"ף, חולקו כ-24,100 עותקים במעונות היום

“מאה ושש דרוריות חביבות חיו ביחד שמחות וטובות”. לכל אחת מהדרוריות תפקיד, וכולן משתפות פעולה כדי להמשיך ולשמוח יחד. ספר שמזמין את הילדים להכיר את היופי הטמון בשיתוף פעולה וללמוד הרבה מילים חדשות.

פעילות בחיק המשפחה English / русский

הדרוריות בסיפור עסוקות מאוד! יחד הן מנקות, מבשלות, מנגנות, ומבקרות את הדודה – ובסוף היום הן חוזרות יחד הביתה והולכות לישון, עייפות ומרוצות. הסיפור מזמין את הקוראים ...

פעילות בחיק המשפחה

פעילות במעון

הדרוריות החביבות עושות הכול ביחד – פועלות, יוצרות ועמלות – בשיתוף פעולה ובחברוּת משמחת.

פעילות בגן

גלריה

להורדת/הדפסת ההצעות לצוותים לחצו כאן

צוות יקר,

הדרוריות החביבות עושות הכול ביחד – פועלות, יוצרות ועמלות – בשיתוף פעולה ובחברוּת משמחת.

סיפורן של מאה ושש הדרוריות הוא הזדמנות להרחיב את אוצר המילים של הפעוטות, ליהנות מהחרוזים ומהקצב של הסיפור, לעסוק בשיתוף פעולה ובחיים יחד בכיתת המעון ולהעשיר את עולם הצורה והצבע באמצעות התבוננות באיורים העדינים שבספר.

 

פעילות במעון

מילים ואיורים - כל עמוד בספר הוא חגיגה! תוכלו להתבונן באיורים ולהכיר לפעוטות פעולות וכלים: מה עושה הדרורית שמְקַרְצֶפֶת? ומה עושה הדרורית שמְגָרֶפֶת? אֵילו כלי נגינה מופיעים בספר? ואילו כלי תחבורה?

עושים ביחד – מה נעים לנו לעשות עם חברים וחברות? תוכלו לקיים פעילות משותפת, כמו: הכנת מאכל, ריקוד, שירה, ועוד.

מנגנים בתזמורת – תוכלו לנגן יחד בתזמורת של כלֵי נגינה או כלֵי מטבח שישמשו להקשה ולתיפוף.

אפשר להכין כלֵי נגינה מקופסאות ומבקבוקים. אפשר להתנסות בכלִי הקשה המורכב מכוסות הממולאות במים במידה שונה. באמצעות הקשה במקל על כל כוס שומעים צליל אחר.

רוקדים ועפים כמו ציפורים – כדאי להשמיע את "ריקוד הציפורים" ולרקוד. תוכלו גם להשמיע מוזיקת רקע ולבקש מהפעוטות לעוף. אפשר לעצור, לציין את אחת הפעולות שעושות הדרוריות: נסיעה ברכבת, קרצוף, נגינה בפסנתר, הכנת דייסה או שכיבה לישון תוך ציוץ ללא הפסקה, ולבקש מהפעוטות להדגים אותן.

האם יש בסביבות המעון דרוריות? כדאי לצאת לחצר המעון ולהביט אל העצים והשמיים, לחפש ציפורים, להקשיב לקולן ולהביט במעופן ובפעילות שלהן: מה הן עושות? אֵילו קולות הן משמיעות?

עוזרים לציפורים – תוכלו להכין מתקן האכלה לציפורים ולתלות אותו בחצר המעון. כך תמשכו לשם ציפורים ותיהנו מחברתן ומציוציהן.

איך מכינים מתקן האכלה לציפורים? לוקחים בקבוק פלסטיק פקוק בפקק. יוצרים פתח בדופן הבקבוק ומניחים אותו על משטח כך שהפתח שלו כלפי מטה. ממלאים את הבקבוקון בזרעים, בפירות ובעלי כותרת של פרחים. מניחים את מתקן ההאכלה במקום גבוה, ממתינים, מתבוננים, עוקבים ושמחים לראות את הציפורים אוכלות ומזמרות.

באופן דומה, ניתן להכין גם מתקן שתייה לציפורים.

QR – ומה בגב הספר? איך גורמים לילדים לאהוב להקשיב לסיפורים? הַפנו את ההורים לסריקת הקוד שבגב הספר וצפו בסרטון עם עצות טובות להקראה יעילה ומהנה.

קריאה נעימה ופעילות מהנה!

רעיונות לשילוב הספר בגן

להורדת/הדפסת ההצעות להורים לחצו כאן

הורים יקרים,

הדרוריות בסיפור עסוקות מאוד! יחד הן מנקות, מבשלות, מנגנות, ומבקרות את הדודה – ובסוף היום הן חוזרות יחד הביתה והולכות לישון, עייפות ומרוצות. הסיפור מזמין את הקוראים להכיר את היופי הטמון בשיתוף פעולה ובחיים בצוותא.

 

''הִנֵּה מַה-טּוֹב וּמַה-נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם-יָחַד''

(תהילים קלג פסוק א)

החיים לצד משפחה וחברים מזמנים חוויות נפלאות ושיתופי פעולה שממלאים את הלב שמחה והנאה. ילדים צעירים, כמו הדרוריות בסיפור, חווים את השמחה שבשיתוף הפעולה ואת ההנאה ב"שבת אחים גם יחד".
.

קריאה מהנה!

 

פעילות בחיק המשפחה !

  • אפשר לבקש מילדיכם לדפדף בספר ולהתבונן באיורים, תוכלו לשאול אותם מה עושות הדרוריות בכל עמוד? איך נוסעות הדרוריות לבקר את הדודה ואיפה כל ציפור ישֵנה בסוף היום?
  • תוכלו לשחק יחד משחק: כל אחד בתורו מצביע על איור, והאחר מחקה את התנועות של הדרורית בתמונה.
  • בספר תמצאו מילים רבות חדשות! כדאי לחזור על שמות הפעולות של הדרוריות החביבות. האם ילדיכם מַכּירים את השמות של כלי הנגינה ושל כלי התחבורה?
  • האם דרוריות חביבות מתעופפות גם בסביבת ביתכם? אפשר לצאת לטיול בשכונה, להביט לשמיים ולחפש ציפורים. האם גם אתם שומעים אותן מצייצות?
  • גם במשפחה כל אחד תורם את חלקו. ילדים רבים שמחים להשתתף במשימות פשוטות; כדאי להזמין אותם לסייע בעריכת שולחן האוכל ובפינוי כלים ממנו בסיום הארוחה, בסידור צעצועים ועוד.
  • האם ילדיכם מַכּירים את השיר ''הנה מה טוב ומה נעים''? תוכלו לשיר ולרקוד יחד. אפשר גם להקים תזמורת משפחתית וליצור יחד כלי נגינה: רעשן מצנצנת קטניות, גיטרה מקופסת נעליים וגומיות, תופים מסיר וכפות עץ ולנגן יחדיו.