ספרים ופעילויות
זרעים של נשיקות

כתבה: איימי קראוס רוזנטל / אייר: פיטר ריינולדס / הוצאת ספר לכל  

תש"ף, חולקו כ-24,100 עותקים במעונות היום

 

“ילדונת קטנה ומתוקה זרעה בגינה נשיקה. נשיקה? כן, נשיקה”. מה קורה כשהנשיקה נובטת? ומה תעשה בה הילדה? סיפור מלא טוב לב על שֶפע וברכה בנשיקה אחת יחידה.

פעילות בחיק המשפחה English / русский

האם אפשר לזרוע באדמה נשיקה? האם נשיקות יכולות לצמוח, לפרוח ולשמח עוד ועוד בני אדם? סיפור מפתיע ומקסים על ילדה קטנה הזורעת נשיקה שצומחת לאוצר של אהבה.

פעילות בחיק המשפחה

פעילות במעון

הילדה בסיפור אוהבת נשיקות ומאמינה שגם אחרים ישמחו לקבל אותן. היא מבינה שכאשר משמחים אדם אחר, אנחנו מוסיפים שמחה גם לעצמנו, שהרי "בנשיקה אחת יש שפע ברכה".

פעילות בגן

גלריה

לגרסה להדפסה לחצו כאן

 

הצעות לפעילות במעון

"בְּרָכָה עַד בְּלִי דָי" (מלאכי ג י)

הילדה בסיפור אוהבת נשיקות ומאמינה שגם אחרים ישמחו לקבל אותן. היא מבינה שכאשר משמחים אדם אחר, אנחנו מוסיפים שמחה גם לעצמנו, שהרי "בנשיקה אחת יש שפע ברכה".

לא תמיד ילדים צעירים מוכנים לשתף ולחלוק עם אחרים. משום כך כדאי לעודד ולשבח כל ביטוי, ולוּ קטן וראשוני, של דאגה לאחֵר ושל נתינה מצד הילדים: לברך אותם על הרצון לעזור לחבר, להזמין ילדים להציע מוצץ או צעצוע למי שעצוב, לשאול בקול רם איך אפשר לעזור לחבר במצוקה – להפריח ולטפח באהבה כל "ניצן" של אמפתיה. כדאי לזכור ולהזכיר, גם לעצמנו, שכל ביטוי של נתינה אינו מובן מאליו, ושהוא נושא איתו ברכה לכולם.

קוראים יחד

 • אפשר לשאול את הילדים: מה דעתכם על נשיקות? האם אתם אוהבים לתת ולקבל אותן? איפה נוצרות נשיקות? האם אפשר לזרוע אותן באדמה? 
 • לפני הקריאה אפשר להציב במרכז החדר קופסה מקושטת ולספר כי בתוכה מסתתרת הפתעה שזקוקה להרבה אהבה. הַזמינו את הילדים, כל אחד בתורו, לנשק לעצמם את היד ו"להניח את הנשיקה" על מכסה הקופסה. אחרי קריאת הסיפור אפשר לפתוח את הקופסה ולחלק לילדים עוגיות בצורת לב או נשיקות מרנג מתוקות. 
 • מומלץ שחברת צוות אחת תקריא לילדים את הספר, והשנייה תציג אותו בפנטומימה. כדאי לשלב בהמחזה מעט אביזרים.

קריאה מהנה ופעילות נעימה!

רעיונות לשילוב הספר בגן

 • ליצור חותמות וגואש - אפשר להכין עם הילדים ציורי נשיקות באמצעות חותמות וצבעי גואש: גוזרים חתיכות ספוג בצורות של שפתיים ולבבות. הילדים טובלים את החותמות בצלוחיות צבע ויוצרים "תמונה של אהבה", מתנה להורים.
 • לשתול ולמחזר - תוכלי לקנות זרעים או שתילי פרחים ולשתול אותם עם הילדים באדניות או בקופסאות שימורים ריקות. הילדים יכולים לעזור בטיפול ובהשקיה ולעקוב אחר צמיחת הפרחים.
 • לשיר - תוכלי ללמד את הילדים את השיר "כל שעה נשיקה כל שעתיים חיבוק", לשיר יחד ולרקוד לצלילי השיר.
 • חגיגת משותפת עם ההורים - הספר כולו עטוף בכוח האהבה והנתינה. אין מתאים ממנו לחגיגה משותפת עם ההורים! תוכלו להזמין את ההורים למפגש שבו הילדים ימחיזו את הסיפור, והמשפחות ישתתפו בתחנות יצירה שונות, למשל: הכנת פרחים מנייר קרפ, קישוט אדניות במדבקות בצורת נשיקות, אפיית עוגיות בצורת שפתיים או טיפוח משותף של החצר. בסוף המפגש כל ילד יקבל את הספר שלו לקריאה בחיק המשפחה. ליום המשפחה

להורדת/הדפסת ההצעות להורים לחצו כאן

הורים יקרים,

האם אפשר לזרוע באדמה נשיקה? האם נשיקות יכולות לצמוח, לפרוח ולשמח עוד ועוד בני אדם? סיפור מפתיע ומקסים על ילדה קטנה הזורעת נשיקה שצומחת לאוצר של אהבה.

''בְּרָכָה עַד בְּלִי דָי''

(מלאכי ג י)

נשיקות הן דרך נפלאה להביע אהבה, קרבה וקשר חם. הברכה שאהבה מצמיחה היא ללא גבול, ממש ברכה עד בלי די! חינוך ילדים מיוסד על אהבה, וכאשר אנו מעניקים לילדינו אהבה ונשיקות, אנו זורעים בהם ביטחון, אמון ושמחה, שהרי ''בנשיקה אחת יש שפע ברכה''.

אפשר לאפות נשיקות ולחלק אותן לאהוביכם!

המצרכים

8 חלבונים

1/4 1 כוסות סוכר

כפית מיץ לימון טרי

אופן ההכנה:

מחממים תנור ל-130 מעלות.

מקציפים את החלבונים עם הסוכר ומיץ הלימון עד לקבלת קצף קשה ומבריק.

מרפדים תבנית בנייר אפייה, מעבירים את הקצף לשקית זילוף ומזלפים נשיקות.

אופים כשעתיים.

מחלקים נשיקות לכל החברים, השכנים והדודים!

 אנו מאחלים לכם קריאה נעימה ופעילות מהנה!

פעילות בחיק המשפחה !

 • תוכלו להתכרבל יחד על הספה, לתת לילדיכם נשיקה ולשאול מתי הם אוהבים לקבל נשיקות, אם נעים להם להתעורר בבוקר בנשיקה, ולמי הם אוהבים לתת נשיקות.
 • כדאי לעצור את הקריאה בספר לפני שהנשיקה נובטת, ולשאול את ילדיכם אם לדעתם הנשיקה תצמח או לא. תוכלו לאפשר להם לדפדף בספר ולנסות לגלות בעצמם את המשך הסיפור.
 • הילדה בסיפור זורעת, משקה ומטפחת. ילדיכם יכולים לעזור לכם לשתול בעציץ זרעי פרחים או שתילי ירקות. תוכלו גם להנביט שעועית או גרגירי חומוס ולראות אתפלא הצמיחה.
 • אתם יכולים לצאת למסע נשיקות בבית, לנשק את כל בני המשפחה, להתקשר לסבים או לדודים ולתת להם נשיקה באמצעות הטלפון, ולהרגיש עד כמה הנשיקות משמחות ונעימות לכל המשפחה.
 • אפשר למרוח אודם על השפתיים ולהטביע חותמות בצורת נשיקות על דף חלק. אחרי שקיבלתם דף עטור בנשיקות, תוכלו לגזור את הנשיקות ולקשט בהן את חדר השינה של ילדיכם.