ספרים ופעילויות
גור גורילה הקטן

מאת: רות בורנשטיין / איור: רות בורנשטיין / הוצאה: מזרחי מדיה

חולק בתשע"ז ב-20,000 עותקים

גור גורילה הקטן אהוב מאוד על כל חיות היער, והן תמיד שמחות לשחק איתו. מה יקרה כשגורילה יגדל?

ספר מקורי המלווה באהבה רבה את תהליך הגדילה והצמיחה.

פעילות בחיק המשפחה English / русский

כולם אוהבים את גור-גורילה הקטן מהרגע שנולד. אבל מה יקרה כשגור-גורילה יגדל?

פעילות בחיק המשפחה

פעילות במעון

בשביל הפעוטות במעון, יום-הולדת הוא אבן דרך חשובה ומשמחת בדרכם אל התואר "גדול". אך חגיגת יום-ההולדת עשויה לטמון בחובה גם מתח וחששות. הסיפור על גור-גורילה הקטן מעניק ...

פעילות בגן

גלריה

גור-גורילה הקטן

כתבה ואיירה: רות בורנשטיין

תרגמה: דבורה בושרי


להדפסת ההצעות לפעילות בגן לחצ/י כאן

רוצים להכין בובת גרב של גור גורילה? לחצו כאן לצפייה בסרטון, לחצו כאן להסבר ושבלונות.

 

כולם אוהבים את גור-גורילה הקטן! אבא ואימא אוהבים אותו, גם סבא וסבתא, אפילו הפיל ונחש הבואה אוהבים אותו.

כולם אוהבים אותו מהרגע בו הוא נולד. אבל מה יקרה לאחר שגור-גורילה יגדל, האם ימשיכו לאהוב אותו?

סיפור נוגע ללב על אהבה שאינה תלויה בדבר. (אפילו לא בפרווה רכה...)

מזל טוב!

בשביל הפעוטות במעון, יום-הולדת הוא אבן דרך חשובה ומשמחת בדרכם אל התואר "גדול". אך חגיגת יום-ההולדת עשויה לטמון בחובה גם מתח וחששות. הסיפור על גור-גורילה הקטן מעניק לילדים תחושת ביטחון באהבה הגדולה של הסובבים אותם: בכל גיל, בכל מצב וללא תנאי.

רעיונות לשילוב הספר בגן

 • אפשר להכין לכל ילד בובת-גרב של גורילה. כדאי להכין את הבובות מגרביים ארוכות. בתחילת הסיפור הילדים יכולים לחבוש על היד את הגרב המכווצת ובמהלך הקריאה, למתוח את הגרב. כך נמחיש לילדים שהגורילה הקטנה והגדולה הן בעצם אותה גורילה, שתיהן 'עשויות' מאותם חומרים, וכשהגורילה קטנה או גדולה היא תמיד אהובה.
 • בקריאה הראשונה של הסיפור את יכולה לעצור לאחר שהגורילה גדלה, ולשאול את הילדים האם לדעתם ימשיכו לאהוב את הגורילה גם לאחר שהיא תגדל? אפשר לבקש מהילדים להסתכל על התמונה של הגורילה הגדולה, כאשר כתוב "גור-גורילה היה גדול!". אפשר לשאול, מדוע לדעתם הגורילה נראית עצובה? מה היתרונות של להיות קטן? האם לדעתם כדאי לגדול או שעדיף להישאר קטן?
 • כדאי לספר את הסיפור בקבוצות קטנות ולאפשר לילדים להחזיק בספרים ולעיין מקרוב באיורים. כיצד כל חיה מבטאת את האהבה שלה לגור-גורילה? איך גור-גורילה מבלה עם כל חיה?
 • אפשר להכין סלסלה עם בובות שמייצגות את החיות השונות, ולהזמין את הילדים להמחיז יחד את הסיפור.
 • אפשר לבקש מההורים תמונות של ילדי המעון כתינוקות, ולהכין תערוכה של "אז והיום": צילומי תינוקות לצד תמונות של פעוטות פעילים ו"גדולים".
 • כיצד אתם מציינים אבני דרך בחיים של ילדי המעון – חגיגות יום הולדת, וציון לידת אח או אחות במשפחה. אפשר לחזור לסיפור "גור-גורילה הקטן" בהזדמנויות שונות במהלך השנה, וכך להזכיר לילדים שתמיד אוהבים אותם – כשהם קטנים וכשהם גדולים!

הורים יקרים,

כולם אוהבים את גור-גורילה הקטן מהרגע שנולד. אבל מה יקרה כשגור-גורילה יגדל?

מזל טוב!

בשביל ילדים צעירים, יום-הולדת הוא אבן דרך חשובה ומשמחת בדרכם אל התואר "גדול". אך חגיגת יום-ההולדת עשויה לטמון בחובה גם מתח וחששות. הסיפור על גור גורילה הקטן מעניק לילדים תחושת ביטחון באהבה הגדולה של הסובבים אותם: בכל גיל, בכל מצב וללא תנאי.

אנו מאחלים לכם קריאה מהנה ושיחה נעימה!

רוצים להכין עם הילדים בובת גרב של גור גורילה הקטן? צפו בסרטון ההדגמה וקבלו את השבלונות וההסברים המלאים כאן

פעילות בחיק המשפחה !

 • כדאי לדפדף בספר ולחפש בין האיורים היכן מסתתר גור-גורילה. נסו לדמיין איזו פרווה יש לו. כיצד הוא אוכל? מה הגודל שלו? האם גור-גורילה הקטן מוצא חן בעיניכם?
 • תוכלו לקרוא את הסיפור פעם נוספת ולהחליף את המילים "גור-גורילה הקטן" בשם ילדכם. במקום חיות הג'ונגל, אפשר לומר את שמות הקרובים והחברים שאהבו את הילד כשהוא נולד ואוהבים אותו גם היום.
 • תוכלו לעיין יחד בתצלומים משפחתיים ולהיזכר איך ילדיכם נראו כששרק יצאו לאוויר העולם. אפשר לספר לילדים איך המשפחה כולה שמחה והתרגשה כשהם נולדו, לשתף אותם בעזרה שקרובים וחברים הושיטו לאחר הלידה, ובשמחה של כולם לרגל התרחבות המשפחה.
 • כיף להיות גדול! אפשר להיזכר יחד בכל הדברים שילדיכם יודעים לעשות כיום ולא יכלו לעשות כשהיו "קטנים", למשל ללכת ולדבר, לקרוא יחד ספרים, לאכול בעצמם, לסדר את הצעצועים ועוד. כאשר ילדיכם עוזרים לערוך שולחן או לאסוף את הצעצועים, אפשר לשבח אותם ולציין: "כמה כיף שאתה גדול!"
 • גור-גורילה חוגג יום-הולדת בג'ונגל. אפשר לדמיין יחד את המסיבה של החיות. האם הכינו עוגה מיוחדת? האם שרו לגור-גורילה שירים? בעזרת בובות פרווה גם אתם תוכלו לחגוג לגור-גורילה יום-הולדת.
 • נעים לדמות את האהבה שאנו חשים כלפי הילדים למשהו שגדל וצומח. לפני שהילדים נרדמים, אפשר לתת להם נשיקה ולומר להם שאנחנו מחכים שכבר יבוא מחר, שהם יגדלו עוד טיפונת ושהאהבה כלפיהם תצמח עוד ועוד.