הורים וילדים
מכתב פתיחה להורים

מכתב להורי המעון

ברוכים הבאים לספריית פיג’מה לקטנטנים!

מהי ספריית פיג’מה לקטנטנים?

תוכנית ארצית הפועלת בקרב ילדים בגילאי 2-3 במעונות יום. מטרת התוכנית לעודד אהבת הספר ושיח בנושאי ערכים ומורשת יהודית-ישראלית בחיק המשפחה ובמעון. במסגרת התוכנית מחולקים שמונה ספרים שונים בשנה. לאחר קריאת הספרים במעון וקיום פעילויות הקשורות בהם, יקבלו ילדיכם עותק אישי של כל ספר, שי לספריית הבית.

קרן גרינספון ישראל יסדה את תוכנית ספריית פיג’מה לקטנטנים והיא פועלת בשיתוף עם הארגונים שמפעילים את מעונות היום. התוכנית מבוססת על ספריית פיג’מה, אשר פועלת בשיתוף משרד החינוך ביותר מ- 8,000 גני ילדים ברחבי הארץ. באמצעות תכניות ספריית פיג’מה בגנים ובמעונות יום מחולקים כל שנה ספרים ל-250,000 ילדי הגיל הרך בישראל.

קריאת ספרים עם פעוטות – חשוב ומהנה!

קריאת ספרים חשובה להתפתחות הקוגניטיבית, השפתית והרגשית של פעוטות.

לעיתים קיימת תחושה שפעוטות קטנים מדי למפגש עם ספרים, שהם חסרי סבלנות ורק רוצים לקרוע את דפי הספר. אל תחששו!

ילדים אוהבים לשמוע סיפורים שוב ושוב, והקריאה החוזרת מזמנת עיסוק בצדדים שונים של הסיפור. רצוי לקרוא עם הילד בזמן רגוע, למשל לפני השינה. התבוננו יחד בתמונות, השתעשעו במילים ובחרוזים ושאלו את הילד מה הוא רואה בכל דף. כאשר אתם קוראים יחד ספרים איכותיים, משוחחים ומשחקים בעקבותיהם, הקשר ביניכם מתחזק ונוצר אצל הילדים חיבור טבעי בין ספרים לבין חוויות של קירבה והנאה.

ספריית פיג’מה לקטנטנים –הספר הוא רק תחילת הסיפור

  • מפגש חוויתי עם הספרים במעון
  • ספרים מגוונים שמזמנים הנאה משפחתית ועיסוק בערכים ומורשת
  • הצעות לקריאה ופעילות מהנה בחיק המשפחה, בתוך כל ספר
  • שני עותקים של כל ספר נשארים במעון, לקריאה חוזרת ולהעשרת הספרייה
  • סרטונים להורים ומידע במגוון נושאים הקשורים לקריאה בגיל הרך באתר האינטרנט splk.org.il ובקבוצת פייסבוק www.facebook.com/SifriyatPijama.

רשימת הספרים שיחולקו השנה באתר התוכנית www.splk.org.il.

 אנו מאחלים לכם קריאה נעימה!

להורדה / הדפסה של המכתב להורים לחצו כאן